Ładowanie...

Replika asg - elektryczna - jak to działa ?

Replika ASG, czyli karabinek elektryczny miotający małe białe plastikowe kulki o średnicy 6mm. 

 

Akumulator napędza silnik, który rozkręca przekładnię zębatą, która to znowu naciąga tłok, który po zwolnieniu tłoczy powietrze do komory z kulką. Kulka ta następnie ociera się o wystającą gumkę i tym samym zostaje wprowadzona w bardzo szybką rotację. Kulka po wylocie z lufy powinna lekko się wznosić do momentu utraty swojej prędkości.

Najwyższej klasy układy pozwalają strzelać w trybie automatycznym nawet 40 kulek na sekundę. Już dobry sprzęt daje nam około 10-15 kulek. Karabinki wydawane ze zbrojowni Magnum Areny w Gdańsku strzelają właśnie z taką szybkostrzelnością.

Czy trafienie kulką asg boli?

To zależy od mocy karabinka i od miejsca, które zostanie trafione. Karabinki używane w zamkniętych przestrzeniach nie powinny generować większej prędkości wylotowej niż 340 stóp na sekundę (fps) oraz 1,07J mocy. Karabinki używane w otwartej przestrzeni często są o wiele mocniejsze. Moc dochodząca do 500fps jest częstym zjawiskiem. Używanie takiej armaty wymaga od gracza odpowiedzialności i umiejętności oraz zachowania odpowiedniego dystansu od przeciwnika.

Trafienie z bliska, a mówimy tu o 10-15m może być naprawdę bardzo bolesne a nawet może doprowadzić do kontuzji.

Kiedyś miałem okazję spotkać się z sytuacją, gdy facet trafiony w tył głowy stracił przytomność. Innym razem trafienie w palec spowodowało jego uszkodzenie na kilka tygodni.

 

W Magnum Arenie mamy przygotowany zestaw karabinków z jeszcze dodatkowo obniżoną mocą nawet do 240fps (0,58J)

 

Jak zwiększyć parametry repliki ASG bez zwiększania mocy?

Czy to w ogóle możliwe? Tak, to jest możliwe. Dla przykładu serwis asg w Gdańsku w Magnum Arenie zajmuje się podkręcaniem osiągów replik asg bez zwiększania mocy. Co można zrobić?

  • wymiana lufy na precyzyjną
  • montaż flat-hop lub po porostu lepszej gumki hop-up
  • przegląd podstawowy lub „zerowy”
  • montaż elektronicznego układu spustowego lub mosfetu
  • zmniejszenie oporów na kablach
  • LiPo mod
  • wymiana silnika lub jego regulacja

Opcji jest trochę. W serwisie asg w Magnum możesz bezpłatnie skonsultować zakres modyfikacji swojego karabinka. To na pewno będzie pomocne przy planowaniu tuningu twojej repliki.