Ładowanie...

Co to jest paintball ASG?

Paintball ASG w nowoczesnym wydaniu!

Paintball ASG to gra drużynowa, w której strzelamy do siebie i wzajemnie eliminujemy z gry. Osoba trafiona schodzi do miejsca odrodzeń, skąd wraca do gry. Dodatkowo, poza zwykłą strzelaniną przygotowujemy różne tryby gry, które nazywamy scenariuszami. Scenariusze mogą być proste typu walka o flagę lub nieco bardziej skomplikowane, jak na przykład Counter-Strike.

Sama rozgrywka na Magnum Arenie to tzw: CQB (close quarter battles), czyli walka w bliskim kontakcie, w terenie zurbanizowanym. Strzelamy na terenie symulującym budynki i pomieszczenia. Gra jest bardzo dynamiczna i wymagająca. Dzięki lekkiej kulce i relatywnie małej mocy możemy strzelać się z każdej odległości co zwiększa realizm do maksimum. Często dochodzi do wymiany na odległościach 2-3 metry. Bez obaw. Gra jest bezpieczna.

Strzelamy kulkami bez farby. Dzięki temu:
 • Lepiej rozłożony środek ciężkości powoduje, że kulka leci precyzyjniej,
 • Lżejsza kulka przede wszystkim mniej boli po trafieniu, a także pozwala nam strzelać z każdej odległości,
 • Kulki są tańsze, a w związku z tym mamy więcej strzelania w niższej cenie

 

Spoko, co nie?

Krótka historia systemu ASG (Air Soft Gun)

Japonia po Drugiej Wojnie Światowej opracowała system szkoleniowy wykorzystujący repliki broni, miotające pociskami kompozytowymi. System pozwalał bezpiecznie rozwijać umiejętności żołnierzy jednocześnie zapewniając wysoki realizm treningów. Później rozwiązania trafiły do zabawek i rozpowszechniły się na całym świecie. Technologia rozwinęła się do tego stopnia, że zabawki te otrzymały układy elektroniczne sterujące mechanizmami, stalowe przekładnie zębate, silniki z magensami neodymowymi a całość zasilana jest akumulatorami Litowo Polimerowymi, znanymi chociażby z nowoczesnych laptopów czy smartfonów.

 

W kilku krajach system jest nielegalny lub posiadanie sprzętu wymaga pozwolenia. Na całe szczęście w Polsce karabinki te traktowane są właśnie jako zabawki. Nasza zbrojownia bazuje na renomowanym producencie karabinków i części tuningowych G&G Armament oraz dopracowanych konstrukcji od JG Works.

“Odrodzenia po trafieniach są szybkie a scenariusze dają dużo satysfakcji ze zrealizowanych zadań - wobec tego oszukiwanie staje się bez sensu”

Paintball ASG łączy zalety klasycznego paintballu oraz lasertagu:

 

 • Masz do czynienia fizycznie z kulami, jak w paintballu, lecz dzięki mniejszej energii jest to o wiele mniej odczuwalne. Dodatkowo dzięki możliwości wyboru karabinków o obniżonej mocy możesz zupełnie przestać się obawiać bólu od trafienia.
 • Kulka leci wystarczająco precyzyjnie, a jej zasięg to 35-50 metrów. Możesz łatwo trafić w mały fragment innego gracza, bez koncentrowania się na czujnikach. Odrodzenia są szybkie, a zwycięstwo  fair daje najwięcej satysfakcji – wobec tego jaki jest sens oszukiwania?
 • Amunicja jest tańsza i jest jej więcej od samego początku. Więcej strzelania – więcej zabawy :)
 • Sam zdecyduj czy szalejesz na full-auto, czy wolisz precyzyjnie pojedynczym strzałem eliminować kolejnych graczy
 • Mnogość trybów rozgrywki w tym gry proste, zaawansowane, czy nocne. Szczegółowe objaśnienia misji otrzymujecie przed grą od animatora. Każda wizyta na Magnum Arenie może być inna. System ASG znosi ograniczenia związane z możliwościami rozgrywki.
 • Dwa niezależne i różne tory gry z możliwością ich połączenia w jedną dużą Arenę. Nawet 44 osoby mogą brać udział w grze jednocześnie
 • Jest Was tylko 3, 4 lub 5 osób? Żaden problem. Mamy przygotowane scenariusze również dla mniejszej liczby graczy
 • Jest Was 44 osoby? Spokojnie. Magnum Arena może pomieścić właśnie taką, maksymalną ilość osób

Dwa rodzaje karabinków do wyboru. Mocniejsze dla pełnej adrenaliny oraz słabsze, dla graczy obawiających się bólu od trafienia. Trafienia nawet z karabinków o dodatkowo obniżonej mocy mogą być bardziej odczuwalne, jeśli dostaniemy w dłoń lub odsłoniętą część ciała. Wciąż jest to zabawa bezpieczna i mogą w niej brać udział osoby w wieku od 10 lat.

 

Bardzo rzadko, ale jednak trafiają się osoby, które specjalnie psują zabawę innym, wyraźnie nie przestrzegając zasad. Mistrzowie gry starają się wpływać na takie sytuacje.

 

Mimo, że dokładamy wszelkich starań, aby sprzęt był w jak najlepszej kondycji, może dojść do awarii w trakcie zabawy – zgłoś to nam jak najszybciej. Wymienimy go.
Paintball ASG traktujemy jako poważną zabawę. Jest bezpiecznie o ile przestrzegasz zasad bezpieczeństwa i regulaminu.

Dlaczego my?

Różnorodne scenariusze rozgrywki
Scenariusze proste, szybkie i mniej skomplikowane oraz scenariusze zaawansowane, bardziej wymagające i nie mniej satysfakcjonujące.
Karabinki w dwóch wariantach mocy
Karabinki dla twardzieli z większą mocą oraz sprzęt dla osób szukających mniej intensywnych doznań ze strzelaniny, nawet dla graczy od 10 lat.
Świeże i czyste mundury. Dezynfekowane i nieparujące maski.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
Działalność cały rok, bez wzgledu na pogodę
Mundurami i rękawicami zajmuje się pralnia Bielik. Maski natomiast są myte w wysokiej temperaturze oraz dezynfekowane płynem Velox. Maski dodatkowo pokrywane środkiem zapobiegającym parowaniu - to naprawdę działa!
Arena jest niemal w samym centrum Gdańska
Bardzo łatwo do nas dotrzeć zarówno samochodem, jak i tramwajem czy rowerem.
Specjalna oferta dla uczniów i studentów
Sami sprawdźcie naszą ofertę. 55zł i godzina super zabawy - to się opłaca.

Wieczór kawalerski czy impreza firmowa w Gdańsku ?

Paintball ASG jest doskonałą opcją na urozmaicenie różnych wydarzeń. Opracowaliśmy specjalne scenariusze pod wieczory kawalerskie, proponujemy zaawansowane gry integracyjne na spotkania firmowe, urodzinowe szaleństwo i sala na poczęstunek dla gości.

 

A może wkręcisz się w grę, kupisz własny sprzęt i zaczniesz trenować regularnie? Rower, bieganie, siłownia, taniec? ASG!