toggle

Czym różni się ASG od innych popularnych gier

Czy pamiętają Państwo, jak kiedyś można było kupić niemal w każdym "chińskim" sklepie pistolety sprężynowe na żółte kulki? Teraz technologia znacznie została rozwinięta w tej dziedzinie. Zamiast pistoletów sprężynowych mamy karabiny do złudzenia przypominające prawdziwą broń, zasilane akumulatorami litowo-polimerowymi (LiPo)  czyli takimi jakie są w najnowocześniejszych telefonach i laptopach. Przekładnie zębate i silniki na neodymowych magnesach pozwalają osiągnąć szybkostrzelność na poziomie 15 do nawet 30 strzałów na sekundę. Modelarskie okablowanie, układy elektroniczne sterujące pracą mechanizmów... Ale to nie o to jednak chodzi.

Tu najważniejsza jest precyzja działania. Proszę sobie wyobrazić pocisk balistyczny kaliber 6mm (bb), który przed wystrzeleniem pokonuje drogę wiodącą przez lufę o średnicy 6,01 do 6,10mm. Dokładamy do tego kilka systemów takich jak np: hop-up, czy układ elektroniczny mosfet i dostajemy współczesny karabinek ASG.

Paintball był pierwszą grupową grą strzelankową. Podczas rozgrywek wykorzystuje się najczęściej butlę z gazem połączoną z kawałkiem rury, w którą od góry wpadają wszytko-brudzące kule. Trafienie kulką boli i może zostawić dużego siniaka. Dlatego zazwyczaj nie strzela się z bliskich odległości.
Później powstał LaserTag, czyli tak zwany paintball laserowy. Tu już nie ma jako takiego pocisku, lecz jest laser i czujniki. Ciężko to uznać za realistyczne, jeśli w trakcie walki nie używa się pocisków, a trafienia są liczone w przypadku trafienia w określony punkt na dołączonej kamizelce.

ASG nie tylko łączy zalety paintballu klasycznego i laserowego, lecz dla większości jest jeszcze lepszy. Dlaczego?

  • dzięki lekkiej kulce i relatywnie niskiej prędkości wylotowej strzelamy się z każdej odległości,
  • precyzja działania sprzętu wymusza zachowania taktyczne,
  • większa liczba pocisków przysługująca w cenie oraz tańsza amunicja dodatkowa (w porównaniu do paintballu),
  • dwa tryby strzelania (ogień pojedynczy semi oraz ciągły full auto),
  • realistyczny wygląd karabinków i pistoletów maszynowych,
  • większość karabinków ma możliwość dostosowania długości kolby oraz zamontowania dodatkowych akcesoriów takich jak latarki, kolimatory, chwyty taktyczne, zawieszenia i inne

Czym byłby świetnym sprzęt, gdyby gry były nudne i powtarzalne? Byłby po prostu świetnym sprzętem.
Dołóżmy do tego świetne scenariusze, warunki CQB - dynamiczne walki w bliskim dystansie oraz niepowtarzalny klimat starego szpitala, a otrzymamy Magnum. Szczypta profesjonalizmu podczas obsługi gier, wysokiej jakości akcesoria dodatkowe takie jak okulary, maski, opaski oraz zawsze pachnące mundury, rękawice i czapki a dopiero będziemy mieli Magnum Arenę.

Wady ASG?

  • Niestety jak w każdym sprzęcie, zdarzają się awarie. Mamy masę karabinków, więc jakby co, wymienimy na nowy lub naprawimy drobnostkę w ciągu kilku sekund. NIE OBARCZAMY ŻADNYMI KOSZTAMI GRACZY, JAK SIĘ COŚ ZEPSUJE  lub zniszczy,
  • Trafienie kulką z bardzo bliska może być nieprzyjemne. Dlatego minimalny wiek uczestników klasycznych rozgrywek to 13 lat. Oczywiście możemy się umówić, że nie strzelamy się z każdej odległości i używamy wyłącznie ognia pojedynczego. Ta opcja jest szczególnie polecana, gdy grają z nami osoby młodsze lub po prostu delikatniejsze, zwłaszcza dziewczyny.
  • Spokojnie, trafienie kulką z 10 metrów nie jest już w ogóle bolesne, ale odczuwalne.
  • Kolejnym niewątpliwym minusem jest to, że gracze muszą grać fair-play. Jeśli ktoś nie będzie schodził po trafieniu tylko grał dalej, to będzie psuł rozgrywkę innym. Na szczęście grupy załatwiają takie sytuacje między sobą dość szybko.

Zresztą przekonaj się sam.

Prowadzimy także specjalnie przygotowane gry zespołowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat.

Realizujemy scenariusze niezapomnianych wieczorów kawalerskich i panieńskich, których nie zapomnisz do końca życia. 

Jeśli chcesz zintegrować swój zespół kolegów, współpracowników lub uczniów zapraszamy mieszkańców trójmiasta na imprezy integracyjne które nie tylko uczą komunikacji w zespole ale także mogą przygotować do pracy w stresie.


Do skorzystania z rozgrywek paintaball ASG szczególnie zapraszamy mieszkańców trójmiasta z miast: Gdańsk, Gdynia i Sopot.

Zapraszamy do nas przed umówieniem terminu. Nie rezerwuj w ciemno! Mamy stałe godziny otwarcia. Wpadnij do nas. Pokażemy, oprowadzimy, poznamy się ;) 

Jeśli nie masz możliwości wcześniej się pojawić, poszukaj opinii o nas na przykład na naszym Fanpage'u na Facebook'u.

 

 

Obsługujemy do dwóch gier odbywających się w tym samym czasie. Gry te są zupełnie od siebie niezależne. Zamknij W przypadku problemów z wyświetlaniem kalendarza - Otwórz kalendarz w nowym oknie